Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie – nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Zarząd IPOPEMA Securities S.A. „Spółka” informuje o otrzymaniu zawiadomienia Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU S.A. z dnia 30 czerwca 2010 r. o przekroczeniu przez Otwarty Fundusz Emerytalny PZU „Złota Jesień” progu 5% głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, w następującej treści:
———————–
„Działając na podstawie art. 69 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Dz. U. Nr 184, poz. 1539 z późniejszymi zmianami Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A występujące w imieniu Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU „Złota Jesień” Fundusz, niniejszym zawiadamia, że w wyniku nabycia akcji spółki IPOPEMA Securities SA w dniu 25 czerwca 2010 r. ilość akcji posiadana przez Fundusz pozwala na przekroczenie 5% głosów na WZA spółki.
Posiadane przez Fundusz ilości akcji i głosów przed zawarciem wymienionej transakcji i obecnie przedstawia tabela:
Liczba Procentowy udział Liczba Procentowy posiadanych w kapitale posiadanych udział w ogólnej akcji zakładowym głosów liczbie głosów
Przed nabyciem: 1 373 787 4,75 1 373 787 4,75
Obecnie: 1 451 346 5,02 1 451 346 5,02″
———————–